Dolínek: Brabcovi se omluvím, až pomůže Praze s dostavbou okruhu

Dolínek kritizoval ministry ANO poté, co vláda nezařadila dostavbu východní části Pražského okruhu mezi dálnicí D1 a Běchovicemi mezi prioritní stavby. Ministři ji vyškrtli z výjimek, na které by platil posudek vlivu stavby na životní prostředí (EIA) podle starého zákona. Hrozí tak mnohaleté zpoždění stavby, která je pro Prahu životně důležitá.

Brabec poslal Dolínkovi sms, ve které mu vyhrožuje trestním oznámením, pokud se neomluví za větu: Všech 16 dotčených starostů deklarovalo, že stavbu podporují, takže nevidím důvod, proč lidé na ministerstvu životního prostředí ještě rozhodnutí nevydali. Vypadá to tak, že ministři za ANO umí jen zařizovat dotace pro Agrofert, ale nezařídí nic pro Českou republiku.

Dolínek je ochoten se ministrovi omluvit, ovšem až poté, co ministr Praze s dostavbou okruhu skutečně pomůže. „V tuto chvíli si za svými slovy stojím. Mým úkolem je hájit zájmy Pražanů a žádné výhrůžky mě od toho neodradí,“ řekl Dolínek.

Má přitom jednomyslnou podporu celého klubu zastupitelů za ČSSD. Jeho předseda Karel Březina řekl, že ministr Brabec má šanci svými kroky dokázat, že byla kritika nezasloužená, ovšem až doposud učinil pravý opak. „V této souvislosti chceme také vyzvat pražské zastupitele za ANO, aby se mj. formou tlaku na své stranické kolegy ve vládě připojili k našemu boji za dostavbu Pražského okruhu, konkrétně v tuto chvíli stavby č. 511, která má podporu starostů všech dotčených městských částí a čekají na ni statisíce Pražanů i obyvatel Středočeského kraje. Zejména vůči Spořilovu, ale i dalším lokalitám jsou další průtahy obrovsky nefér,“ doplnil Březina.

 

Praha 16. 6. 2016

 

Kontakt pro média:

Lukáš Henzl

Tiskový mluvčí KVV ČSSD Praha

Tel.: 732 890 026

Email: henzl.lukas@seznam.cz

Blogy